Ki vagy Te? A hullámok ide-oda dobálnak, életed céltalan, vagy mindig találsz egy célt, feladatokat tűzöl magad elé, és meg is valósítod őket? Akiket csak ide-oda vet a sors, azok kevésbé akarnak élni, és nagyobb az esélyük a reménytelenség, a boldogtalanság és depresszió érzésére, mint azoknak, akik célokat tűznek maguk elé.
Adjunk célokat az életünknek
Néha meg kell állni és elgondolkodni, mi is fontos számunkra, gyermekkorunkban milyen álmaink voltak. Egyszerű válaszokat kapunk, fontos, hogy ezeket a válaszokat leírjuk. Nagyon nagy hatalma van a leírt gondolatoknak!
Az alábbi gyakorlattal segíthetjük az elmélyedést gondolatainkban:
- fontos a nyugodt légkör,
- szóljon valamilyen nyugtató zene
- csukd be szemed, kerülj ellazult állapotba
- lásd magad lelki szemeiddel
- kérdezd meg, hogy mi a célod a földön
- hagyd, hogy elkalandozzanak gondolataid
- befejezésként gondolkodj el az ötleten, ami eszedbe jutott és írd le pár szóval, hogy később is elő tudd venni!
Álmodozásainkban néha talán közelebb járunk ahhoz, amivel foglalkoznunk kellene, mint amivel valójában foglalkozunk. Silva szerint „a döntés, hogy kik akarunk lenni, rajtunk áll..."Akinek nincsenek céljai, az olyan, mint egy kormány nélküli hajó, ami előbb-utóbb zátonyra fut. A célok segítik életünk irányítását, a bekövetkező változások feldolgozását. Ha világos céljaink, részletes terveink vannak, s mindehhez kellő flexibilitás is társul, akkor sokkal kevésbé kell félnünk a nem várt eseményektől, nem kell állandóan szorongunk a bizonytalanságtól.
A célok típusai
Az életben többféle területen tűzhetünk ki magunk elé célokat. A legoptimálisabb, ha minden területen vannak pontos elképzeléseink életünk jövőjéről.
- Személyes célok
- Lelki célok
- Családi célok
- Egészséggel, erőnléttel kapcsolatos célok
- Tanulási, önfejlesztési célok
- Eredményességi, munkahelyi célok
- Pénzügyi célok
"Tedd azt, amit tudsz, azzal, amid van, s ott, ahol vagy!" - Theodor Roosevelt.
A boldog és sikeres élet a test és a szellem harmóniája, ezért foglalkozunk a test karbantartásával is.
Energiafröccs mélylégzéssel
Felületes levegővétellel a szervezetbe nem jut elég oxigén. Sokan a feszültségtől nem vagyunk képesek a mély belégzésre, az esti fáradtságnak ez is lehet az egyik oka. A helyes légzés mély, lassú, nyugodt és szabályos. Ezáltal több oxigén kerül a sejtekbe, amitől lelassul a szívritmus, csökken a vérnyomás, javul a keringés, ezáltal fokozódik az energia. Szakemberek a következő egyszerű légző gyakorlatot ajánlják naponta kétszer, illetve amikor szükségét érezzük, mert fogytán az energiánk.
- Támasszuk a nyelvünk hegyét a felső fogakhoz,
- Nagy fújtatással lélegezzünk ki szájon át,
- Négyig számolva lélegezzünk be orron át,
- Tartsuk bent a levegőt 7 számolásig,
- Majd 8 számolás alatt fújjuk ki a levegőt szájon át.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése